W czym pomaga ekspert (pośrednik) rynku kredytów hipotecznych?

Historycznie niskie stopy procentowe, zaktualizowana ustawa o kredycie hipotecznym z większą szansą restrukturyzacji długoterminowego zadłużenia, niższe ceny nieruchomości w wielu krajowych lokalizacjach to czynniki przemawiające za podpisaniem umowy. Większość kredytobiorców decyduje się na współpracę z pośrednikiem rynku kredytów hipotecznych. W czym tkwi potencjał podobnego partnerstwa i jak się w ogóle do niego przygotować?

Dzięki ekspertowi kredytowemu z licencją unikniesz błędów przy składaniu wniosków do banków, które nie zaakceptują danej zdolności kredytowej. To jeden z najpopularniejszych problemów podczas wyszukiwania ofert kredytów hipotecznych. Pośrednik doskonale wie, czy dany poziom dochodów i sytuacja w gospodarstwie domowym pozwoli na komfortową spłatę zadłużenia. Przy okazji analizy zdolności kredytowej dochodzi do porównania ofert bankowości detalicznej. Akurat kredyty hipoteczne różnią się mocno stawkami prowizji i czynnikami związanymi z długoterminową obsługą klienta.

To pośrednik bierze odpowiedzialność za formalności i wyjaśnia klientowi, w jaki sposób przygotować dokumentację. Dzięki porządkowi formalnemu kredyt hipoteczny otrzymasz po prostu szybciej. To ważne, szczególnie u początkujących kredytobiorców. Pomoc w przygotowaniu dokumentów jest całkowicie bezpłatna. Wynagrodzenie licencjonowanego pośrednika rynku kredytów hipotecznych pokrywa bank, chociaż w niedalekiej przeszłości pojawiały się odwrotne pomysły. Wielu niezależnych ekspertów wprowadza aplikacje multimedialne umożliwiające precyzyjne wypełnianie, składanie wniosków do wybranych banków, co również w pewien sposób przyśpiesza procedury.

Składanie wniosku kredytowego z większym prawdopodobieństwem sukcesu

To pośrednik wybiera najczęściej banki, do których warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny z największym prawdopodobieństwem pozytywnego rozpatrzenia. W przypadku samodzielnych działań możesz stracić zdolność kredytową, a raczej scoring w BIK przez wysyłanie nadmiernych zapytań w krótkim czasie. Kredytobiorcom odradza się takiego działania.

Podsumowanie działań pośrednika na rynku kredytów hipotecznych

A zatem pośrednik nic nie kosztuje, umożliwia porównanie ofert, ocenę zdolności kredytowej, bez wiedzy banku detalicznego, a także optymalizację formalności. Dotychczasowe raporty BIK wskazują, że praktycznie połowa wszystkich umów kredytowych przechodzi przez ręce pośredników.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.