Kredyt gotówkowy na dowolny cel – na czym polega?

Jedną z odmian kredytu gotówkowego jest wariant przeznaczony na dowolny cel. Osoby, które nie mają rozeznania w tej tematyce, mogą zastanawiać się, co to właściwie oznacza. Tymczasem, jak sama nazwa wskazuje, kredyt gotówkowy na dowolny cel polega na tym, że pochodzące z niego środki można spożytkować w taki sposób, w jaki tylko chcemy. Daje nam to naprawdę rozbudowane możliwości, dlatego też wiele osób decyduje się właśnie na taką odmianę zobowiązania finansowego. To, jakie przedsięwzięcie zrealizujemy przy wykorzystaniu tego typu zadłużenia, zależy włącznie od naszej kreatywności oraz zapotrzebowania. Z pewnością jest to naprawdę interesująca, atrakcyjna i wygodna propozycja.

Dzięki zaciągnięciu kredytu gotówkowego na dowolny cel możemy pokryć naprawdę przeróżne wydatki. Możliwe jest więc przeprowadzenie remontu, dokonanie naprawy, zakup luksusowych wakacji, sfinansowanie kosztownego prezentu, nabycie sprzętu domowego lub elektronicznego, czy też wyposażenie domu lub mieszkania przy pomocy właśnie tego rodzaju zobowiązania finansowego. Dodatkowo ze względu na fakt, że pieniądze możemy wykorzystać dowolnie, często instytucja bankowa nie pyta nas o motywacje i nie wymaga deklaracji na temat planowanego wydatku. To z kolei sprawia, że jeżeli po uzyskaniu środków zmienimy zdanie w odniesieniu do celu do realizacji, będziemy mogli w dalszym ciągu skorzystać z pieniędzy. Jest to bardzo wygodne, ponieważ na nasze plany wpływać może szereg okoliczności – możemy przykładowo odkryć wspaniałą promocję, z której będziemy chcieli skorzystać.

Należy odróżnić kredyt gotówkowy na dowolny cel od wariantu na określony cel. Jest to bowiem zupełnie inny rodzaj zobowiązania finansowego, w którym umownie ustalamy z bankiem, na co wydamy środki. Wówczas nie możemy już zmieniać naszej decyzji, a dodatkowo trzeba podać instytucji informację o naszych planach oraz wiedzieć konkretnie, jaki mamy cel, już na etapie poszukiwania ofert i podpisywania umowy. Nie jest to szczególnie trudne, ponieważ dodatkowych źródeł finansowania szuka się zazwyczaj wtedy, kiedy wie się, na co są potrzebne pieniądze i jaka suma jest nam niezbędna. Niemniej jednak warto pamiętać, że kredyt gotówkowy na cel dowolny i określony to dwie zupełnie różne opcje.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.