Kredyt gotówkowy bez ukrytych kosztów

Od dłuższego czasu na możemy zaobserwować na rynku tendencję do obniżania stóp procentowych, dzięki czemu kredyty gotówkowe tanieją. Stopy procentowe są obniżane przez Narodowy Bank Polski, powodując, że zyski banków topnieją. Oczywiście nie jest to im na rękę, dlatego też stosują różne chwyty, by zachować swój zysk z każdego udzielonego kredytu. Jest to przyczynkiem do tego, że chcąc ubiegać się o finansowanie, warto przyjrzeć się ofertom, by wybrać kredyt gotówkowy bez ukrytych kosztów.

Co wziąć pod lupę, by znaleźć ewentualne ukryte koszty?

Najczęściej na celowniku banków jest ubezpieczenie kredytu jako element pozwalający na ukrycie kosztów. Nie jest co prawda wymagane, byśmy z niego skorzystali, ale jeżeli chcemy zabezpieczyć się na czas spłaty od zdarzeń uniemożliwiających ją, to warto się przyjrzeć dokładniej ubezpieczeniu. O wyjaśnienie jego kosztów możemy poprosić doradcę, który obsługuje nasz wniosek, a najlepiej dodatkowo sprawdzić jego koszt w firmie niezwianej z bankiem, która oferuje podobny produkt ubezpieczeniowy.

Otwarcie konta osobistego może być czasami wymagane do uzyskania kredytu, dlatego jest ono kolejnym miejscem, w którym bank może ukryć koszty. Jeżeli w takim wypadku otwierane przez nas konto jest darmowym wówczas warto sprawdzić, czy przypadkiem po pierwszym roku użytkowania nie przyjdzie nam za nie płacić. W przypadku wystąpienia opłat koszt jego obsługi podniesie ogólny koszt naszego kredytu.

Kolejnym kosztem, który powinniśmy poddać analizie, jest opłata, czy też prowizja pobierana przez bank za wcześniejszą spłatę kredytu. Najczęściej banki nie stosują tych opłat, ale możemy spotkać się z ofertami, gdzie są one całkiem wysokie i wynoszą od 2 do 5%. Są one stosowane, przez banki by powetować sobie stratę odsetek, które zapłacilibyśmy do końca okresu spłaty.

Opłata przygotowawcza jest także rzadko spotykana, ale możemy mieć z nią do czynienia. Jest ona pobierana niezależnie od prowizji i traktowana przez banki jako zwrot kosztów za weryfikację wniosku i przygotowanie umowy.

Nie warto bez potrzeby przepłacać, lepiej uniknąć nieoczekiwanych opłat dlatego mamy nadzieję, że ten krótki materiał dał Państwu odpowiedź na pytanie, jak znaleźć kredyt gotówkowy bez ukrytych kosztów.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.