Kredyt gotówkowy: kiedy szukać poręczyciela?

October 31, 2018 12:30 nask

Potrzebujesz samochodu? Czy masz złą historię kredytową? Czy nie masz jej w ogóle? Jeśli tak, możesz rozważyć znalezienie kogoś współodpowiedzialnego za pożyczkę. Wiele firm pożyczkowych jest gotowych udzielić pożyczki samochodowej osobie, która ma zły / brak historii, pod warunkiem że poręczyciel jest skłonny zagwarantować spłatę. Twój poręczyciel podpisze “umowę poręczenia”, która jest prawnie wiążącą umową, w której osoba podpisująca zgadza się zaakceptować zobowiązania prawne innej osoby, jeśli ta osoba nie będzie ich mogła spełnić.

Istnieje wiele zagrożeń, które powinieneś rozważyć, zanim zdecydujesz się pójść tą drogą i zaangażować inną osobę w swoje problemy finansowe, ale w wielu przypadkach znalezienie poręczyciela jest naprawdę w twoim najlepszym interesie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak postępować w sposób odpowiedzialny.

Czy powinieneś znaleźć poręczyciela?

Zastanów się nad znalezieniem poręczyciela, jeśli nie masz kredytu. Na przykład możesz potrzebować kredytu samochodowego, abyś mógł kupić samochód, aby był stale zatrudniony, abyś mógł zarobić wystarczająco dużo, by ubiegać się o kredyt, ale potrzebujesz kredytu, aby zdobyć samochód, aby uzyskać pracę! Jeśli znajdziesz się w tym frustrującym kręgu, możesz być w stanie wydostać się z niego, znajdując poręczyciela właśnie.

Jeśli jesteś młody lub właśnie rozpocząłeś swoją historię pracy i nigdy wcześniej nie ubiegałeś się o kartę kredytową lub kredyt, prawdopodobnie nie będziesz w stanie zabezpieczyć kredytu samochodowego przez siebie. Skorzystanie z pomocy poręczyciela spowoduje mniejsze ryzyko w oczach potencjalnego pożyczkodawcy.

Rozważ znalezienie poręczyciela, jeśli masz złą historię kredytową. Nawet jeśli udało Ci się ustalić historię kredytową, Twój wynik może być niewystarczający, aby kwalifikować się do pożyczki z korzystnymi warunkami. Możesz zostać pozbawiony pożyczki lub otrzymasz tylko jedną z wysokim stopniem oprocentowania.

Punkty kredytowe (często nazywane punktacjami BIK) wahają się od niskich (co oznacza, że jesteś w grupie wysokiego ryzyka i prawdopodobnie nie spełniasz kryteriów) do wysokich (co oznacza, że jesteś kredytobiorcą o bardzo niskim ryzyku). Najlepiej, jeśli twoja ocena kredytowa powinna wynosić jak najbliżej wyższej granicy. Im niższy wynik, tym wyższa będzie twoja stopa procentowa, zakładając, że otrzymasz nawet pożyczkę.

Zastanów się nad znalezieniem poręczyciela, jeśli odmówiono ci pożyczki. Nawet jeśli masz historię kredytową i dobry wynik kredytowy, mogą Ci odmówić pożyczki na samochód. Jest tego wiele możliwych powodów.