Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy

April 13, 2018 09:50 nask

Największą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że możemy przeznaczyć go na dowolnie wybrany przez siebie cel. Żaden bank nie będzie wymagał od nas tego abyśmy określili cel na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, nie musimy również w żaden sposób rozliczać się z tego w jaki sposób i na co je wykorzystujemy. A zatem możemy te pieniądze przeznaczyć dokładnie na co chcemy.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka
W sytuacji kiedy nagle potrzebujemy pieniędzy i jesteśmy zmuszeni zaciągnąć zobowiązanie powinniśmy zastanowić się nad tym jaka jest różnica między kredytem gotówkowym, a pożyczką. Różnice te sprowadzają się przede wszystkim do kwestii formalnych. Pożyczki może nam udzielić każdy, nawet osoba fizyczna, dlatego też dostęp do tego rodzaju zadłużenia jest o wiele łatwiejszy. Pożyczkę możemy zaciągnąć zarówno w banku jak i w każdej innej instytucji finansowej. Chcąc zaciągnąć taką pożyczkę musimy spełnić kilka bardzo prostych warunków. Kredyt gotówkowy wiąże się przede wszystkim z tym że prawo do jego udzielenia posiadają tylko i wyłącznie banki. W tej sytuacji duża uwaga przywiązywana jest do tego czy posiadamy zdolność kredytową i wszystkie formalności są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Pożyczka jest zazwyczaj dużo droższym rozwiązaniem w stosunku do kredytu gotówkowego choć nie zawsze jest to regułą.

Kryteria wyboru kredytu gotówkowego
Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zaciągnięcie kredytu, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego koszty. Aby wybrać najtańszą i najkorzystniejszą dla nas ofertę musimy ocenić zarówno oprocentowanie kredytu jak i dodatkowe opłaty które mogą wynikać z prowizji kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych
Z pewnością przymierzając się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego spotkamy się z wieloma różnymi ofertami jakie zaproponują nam banki. Wachlarz ofert oraz kredytów jest bardzo imponujący i aby dokładnie zapoznać i porównać ze sobą wszystkie oferty musimy poświęcić na to naprawdę sporo czasu. Na szczęście mamy o dyspozycji takie narzędzia które z pewnością pomogą nam przeanalizować wszystkie oferty i wybrać spośród nich tę najbardziej korzystną. Mowa tu oczywiście o rankingach kredytowych które są dostępne dla każdego zawierają ranking wszystkich ofert dostępnych na daną chwilę. Taki ranking pomoże nam wybrać najkorzystniejszą i najbardziej opłacalną dla nas ofertę. Rankingi są dostępne w Internecie i może skorzystać z ich każdy bez wychodzenia z domu i oczywiście za darmo. To rozwiązanie jest idealne nie tylko dla osób które nie mają czasu na bieganie od banku do banku w celu przeanalizowania wszystkich możliwych ofert, ale również dla tych którym zależy na tym aby mieć pewność, że nie przeoczyły żadnej oferty dostępnej obecnie na rynku. Pamiętajmy również o tym, że poszukując najkorzystniejszej dla nas oferty kredytowej powinniśmy zacząć od banku z którego usług już korzystamy i w którym posiadamy już konto. Dla takiego banku jesteśmy już sprawdzonym i wiarygodnymi klientami więc z pewnością przygotuje on dla nas korzystniejszą ofertę niż inne banki.